Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiAktualności

Festiwal "Smaki Jesieni" i jubileusz 150 lat KGW

W sobotę 15 października w Gminnej Hali Sportowej w Żółkiewce miała miejsce VI edycja Festiwalu „Smaki Jesieni”. Tegoroczny festiwal połączony został z obchodami Jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich i z tego powodu impreza odbywała się w Żółkiewce, nie zaś jak do tej pory w remizie OSP Poperczyn. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00 od uroczystego powitania wszystkich przybyłych gości przez Dorotę Sawę, prezes Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus.   Następnie w krótkich wystąpieniach przemawiali: Wójt Gminy Żółkiewka Jacek Lis, Senator Józef Zając, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Mirosław Księżuk w imieniu Pani Poseł Teresy Hałas, Marcin Łopacki Kierownik Filii UM Województwa Lubelskiego w Chełmie, Pani Elżbieta Wójcik Prezes Lubelskiego Oddziału PIPRiL, oraz Pani Janina Wiechnik członkini Rady Głównej KGW w Warszawie. W wystąpieniach wszystkich zabierających tego dnia głos znalazło się wiele ciepłych słów dla pań i panów działających w Kołach Gospodyń Wiejskich oraz o roli jaką ich działalność spełnia w życiu współczesnej wsi.

W dalszej kolejności Zarząd LGD i starosta krasnostawski Janusz Szpak przyznali Dyplomy Uznania dla kilkunastu najbardziej zasłużonych pań z terenu powiatu krasnostawskiego za pionierską i długoletnią działalność na rzecz kół gospodyń w swoich miejscowościach. Z przyjemnością informujemy, iż osobą z gminy Żółkiewka, do której trafił dyplom była pani Marianna Chyrchel z Rożek – Gratulujemy! Pani Marianna należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Rożkach od 1962 r., funkcje przewodniczącej pełni od 2007 r. Ponadto pamiątkowe dyplomy otrzymały wszystkie KGW wraz z książką „Kryminalnie w Koziej Wólce” autorstwa Sławomira Franca.

W trakcie festiwalu rozstrzygnięty został konkurs na Super Gospodynie zorganizowany przez Super Tydzień Krasnostawski oraz LGD „Krasnystaw PLUS”. Główną nagrodę otrzymało KGW Łopiennik Górny. Drugie miejsce przypadło KGW Romanów, a trzecie KGW Siennica Królewska Duża. Dwanaście kolejnych kół pierwszej dziesiątki uhonorowano talonami na promocyjne roll-upy.

                W trakcie festiwalu odbył się również tradycyjnie konkurs na najlepsze ciasto i nalewkę z owoców jesieni. W tym roku w kategorii ciast wg komisji festiwalowej zwyciężyła

„Fantazja jabłkowa” wykonane przez Gminne Koło Aktywnych Kobiet w Fajsławicach Kolejne miejsca zajęły Stowarzyszenie Mieszkańców Przedmieścia Zastawie za ciasto „Porzeczkowiec” oraz Koło Gospodyń Wiejskich Olszanka za „Korzeń jesienny”.   Wśród zgłoszonych nalewek jury najlepiej oceniło nalewkę z aronii Koła Gospodyń Wiejskich w Krynicy (I miejsce), nalewkę leśną KGW Jaślików (II miejsce) oraz nalewkę z pigwy zaprezentowaną przez KGW Dworzyska (III miejsce).

                Festiwal nie obyłby się również bez występów muzycznych. Tego roku do tańca przygrywali „Hetmańscy Sarmaci” z Zamościa, kapela Łopieńczacy, kapela Cukrowniacy, kapela z Gorzkowa oraz kapela Żółkiewiacy reprezentująca naszą gminę.

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

242838
DzisiajDzisiaj203
WczorajWczoraj123
W tym tygodniuW tym tygodniu675
W tym miesiącuW tym miesiącu2508
Wszystkie dniWszystkie dni242838

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl