Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiAktualności

Relacja ze spotkania "Szczypta Kultury". 6.11.2016 r.

6 listopada w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne „Szczypta Kultury”, którego inicjatorem był Przemysław Łozowski, prezes fundacji Borówek 27 zaś organizatorem Ośrodek Kultury w Żółkiewce. Tego dnia na scenie w Ośrodku Kultury wystąpiło wspólnie czterech wspaniałych artystów, którzy zaprezentowali swoje wiersze oraz piosenki przy akompaniamencie muzyki. Byli to:

Marcin Fabisiak, bard, poeta, mieszkający w Irlandii. Współtwórca zespołu „Marcin Fabisiak i Przyjaciele”.  Marcin jest autorem tekstów piosenek i jak mówi „są wynikiem przeżyć własnych, obserwacji innych, myśli wzniosłych, momentów smutnych i radosnych, nocy nieprzespanych…”.

Andrzej Samborski,  aktor, twórca krótkich form literackich, tłumacz i krytyk poezji. Wydał zbiory poetyckie: „Na śmiech i życie” (2004), „To się śpiewa, to się tańczy” (1995) oraz arkusze: „Coś takiego”, „Orzeł czy reszka”.) Wraz z zespołem "Chojzes Klezmorim" był laureatem II nagrody w VIII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz, w kategorii solistów, III nagrody w festiwalu Peter-Rohland-Singewettstreit w Burgwaldeck, Aktor Teatru Pierwszego Kontaktu w Lublinie.

 Przemysław Łozowski, założyciel dętej orkiestry klezmerskiej „Chojzes Klezmorim. Od 2007 roku mieszka w Irlandii, gdzie jest współzałożycielem dwóch szkół polonijnych. Założyciel „The SuperTonic Orchestra” - zespołu promującego muzykę tradycyjną poza granicami naszego kraju. Aktywnie animuje życie społeczno-kulturalne Polonii w Irlandii.

Tomasz Rokosz, kulturoznawca, polonista, etnomuzykologpolonista, kulturoznawca, muzyk. Adiunkt w Pracowni Kultury Podlasia i Badań Regionalnych Zakładu Komparatystyki Literackiej, Lingwistycznej i Kulturowej w Instytucie Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jest autorem monografii Od folkloru do folku. Metamorfozy pieśni tradycyjnych we współczesnej kulturze, tomu materiałów terenowych Studium harmonii polskiej. Materiały źródłowe oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i recenzji. Jest czynnym muzykiem – nagrał wspólnie z kolegami dwie płyty. Uczestniczył w wielu koncertach w kraju i za granicą (przykładem jest udział w Festiwalu Europejskiej Unii Radiowej w Słowenii - jako reprezentant II Programu Polskiego Radia). Brał udział jako aktor i muzyk w spektaklach teatralnych, reżyserował monodramy, komponuje muzykę oraz jest autorem kilkudziesięciu autorskich piosenek.

Panowie w swoim ponadgodzinnym występie oczarowali licznie zgromadzoną tego dnia żółkiewską publiczność. Nastrojowe, pięknie zaaranżowane utwory rozbrzmiewały w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, zaś jesienna scenografia sprawiła, że nastrój udzielił się licznie przybyłej na to wydarzenie publiczności. Spotkanie to było doskonałą okazją do poznania artystów  oraz chwilą twórczego zbliżenia wszystkich uczestników, to wspólne obcowanie z pięknem muzyki i poezji, ważny element życia kulturalnego. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie w następnym roku.

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

250210
DzisiajDzisiaj102
WczorajWczoraj233
W tym tygodniuW tym tygodniu335
W tym miesiącuW tym miesiącu4546
Wszystkie dniWszystkie dni250210

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl