Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiAktualności

Sukces Seniorów z Żółkiewki w Dęblinie

Kabaret Pod Siwym Włosem działający przy Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce wziął udział po raz drugi w Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów organizowanym od 19 lat przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Przegląd ma na celu prezentację dorobku artystycznego seniorów i wyłonienie najciekawszych prezentacji; inspirowanie poszukiwań nowych form pracy artystycznej; stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla seniorów, instruktorów i animatorów działalności kulturalnej; integrację społeczną umożliwiająca czynne włączenie się w nurt życia środowiska.

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu województwa lubelskiego działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną.

Nasz Kabaret wystąpił 25 października 2018r. na konkursie międzypowiatowym w Lublinie i został wysoko oceniony przez jury oraz wytypowany do Dęblina na koncert laureatów.

Kabaret Pod Siwym Włosem ma za sobą w tym roku pasmo sukcesów, ponieważ na wiosnę po udanym programie z okazji Święta Kobiet wziął udział w eliminacjach wojewódzkich Artystycznego Ruchu Seniorów w Lublinie, został dostrzeżony i wysoko oceniony przez komisję konkursową za wdzięk i wyraz artystyczny a przede wszystkim własne teksty. Dlatego nasz kabaret reprezentował województwo lubelskie na Ogólnopolskim Przeglądzie ARS we Włocławku 23 sierpnia 2018r. Autorem tekstów jest Pani Ewa Zachariasz, instruktorem muzycznym jest Łukasz Majkut.

Kabaret ze swoim programem zagościł tego lata również w Fajsławicach, w Siennicy Różanej, w Turobinie i oczywiście w Żółkiewce podczas Dożynek Gminnych.

W Dęblinie na koncercie laureatów17 listopada w Klubie WSOSP, kabaret bawił publiczność swoimi piosenkami, monologami i zgrabnymi dialogami.

Cechą charakterystyczną Kabaretu Pod Siwym Włosem są kapelusze, które do każdego programu są inne, bo dostosowane do kreacji pań występujących raz w sukniach zielonych, innym razem czerwonych czy niebieskich.

Artyści - Seniorzy z Żółkiewki wrócili z nagrodami, dyplomem i pucharem od organizatorów.

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

262367
DzisiajDzisiaj75
WczorajWczoraj275
W tym tygodniuW tym tygodniu843
W tym miesiącuW tym miesiącu4235
Wszystkie dniWszystkie dni262367

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl