Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiAktualności

Żółkiewskie Spotkanie z Twórczością Ludową

 

                                                      

  Projekt współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

                                 ,,Żółkiewskie Spotkanie z Twórczością Ludową''

     W niedzielę 1 września 2013 roku odbyła się impreza ,,Żółkiewskie Spotkanie z Twórczością Ludową'', zorganizowana przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. W programie artystycznym wystąpiły: zespół taneczny ,,SMILE'' oraz zespół ,,RELAX''  z Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce, zespół Żółkiewianka z Żółkwi k/Lwowa na Ukrainie, kapela ludowa SAMI SWOI z Rejowca, schola z Chłaniowa, zespół młodzieżowy z Zespołu Szkół Ponangimnazjalnych w Żółkiewce, zespół śpiewaczy Siedliszczanki, kapela ludowa Cukrowniacy, zespół Polesie z Borowicy oraz zespół śpiewaczy z Turobina. W trakcie występów artystycznych funkcjonowało obozowisko ,,Wioski Słowiańskiej'' ze stanowiskami interaktywnymi: tkanie krajek, wyrób uzbrojenia, nauka tańca dawnego, pokazy walki, kuchnia wczesnośredniowieczna, zabawy dla dzieci (gry zręcznościowe, siłowe), pokaz wykonywania drzeworytu, rzeźb, stanowisko człowieka z epoki kamienia (narzędzia kościane i kamienne), pisanie gęsim piórem i lakowanie pieczęci.

Imprezie towarzyszyły stoiska i wystawy , m.in. Towarzystwo Przyjaciół Ziemii Olchowieckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, prezentowały specjały kuchni tradycyjnej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Żółkiewki zorganizował wystawę sprzętu rolniczego. Można  było również podziwiać wystawę rękodzieła ludowego: haft p. Aliny Brankiewicz oraz tradycyjne wyroby plecionkarskie p. Ryszarda Turzynieckiego. Swoje stoisko prezentował Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Końskowoli z/s w Krasnymstawie. Atrakcją wieczoru było widowisko plenerowe ,,Wioski Słowiańskiej'' pt. ,,Słowiańskie Obrzędy'' podczas, którego było dużo tańca z ogniem, walki i wróżby. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem PRYZMAT. Tak bogaty program artystyczny cieszył się dużym zainteresowaniem starszej i młodszej publiczności. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała profesjonalna ochrona wraz z zabezpieczeniem medycznym. 

Impreza ,,Żółkiewskie Spotkanie z Twórczością Ludową'' była współfinansowana w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi ze śródków PROW na lata 2007-2013.

zobacz zdjęcia w galerii

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

250212
DzisiajDzisiaj104
WczorajWczoraj233
W tym tygodniuW tym tygodniu337
W tym miesiącuW tym miesiącu4548
Wszystkie dniWszystkie dni250212

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl