Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiAktualności

Zapraszamy!

Dożynki Gminne w Żółkiewce 2.09.2018 r.

Delegacja z Gminy Żółkiewka na Dożynkach Powiatowych w Siennicy Różanej. 26.08.2018 r.

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w Siennicy Różanej odbyło się Powiatowe Święto Plonów, w których wzięła udział delegacja z Gminy Żółkiewka. Na uroczystości naszą gminę reprezentowała grupa wieńcowa Koła Gospodyń Wiejskich z Chłaniowa, której towarzyszyli Wójt Gminy Żółkiewka pan Jacek Lis, Przewodniczący Rady Gminy Żółkiewka pan Henryk Jaremek oraz Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury pan Stanisław Rogalski. Na dożynkowym kiermaszu Gmina Żółkiewka jak co roku miała pod namiotem swoje stoisko promocyjne z tradycyjnym domowymi specjałami, które zostały przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Chłaniowa, Koszarska, Poperczyna, Makowisk, Olchowca oraz Rożek Kolonii. Organizatorem i koordynatorem wyjazdu był Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.

Udział delegacji z Gminy Żółkiewka w Festiwalu "NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW" 11 SIERPNIA 2018 w Nałęczowie

11 sierpnia 2018 r. w Nałęczowie odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Konkursowi, jak co roku, towarzyszyły pokazy, kiermasz i, co najważniejsze, degustacje lubelskich specjałów. W trakcie kiermaszu na stoiskach pojawiła się prawie setka smakołyków począwszy od tradycyjnie odymionych wędlin, świeżutkiego pieczywa, własnoręcznie odciskanych serów kończąc na miodach z własnej pasieki i sokach domowej roboty. Wszyscy odwiedzający finał konkursu NDK mogli również spróbować marchwiaka z makiem, którego na oczach zgromadzonej publiczności przygotował wicemarszałek województwa lubelskiego Grzegorz Kapusta, przy wsparciu kuchmistrzów ze Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy. Gminę Żółkiewka na Festiwalu reprezentowały Panie z KGW Poperczyn, Chłaniów i Makowiska, które przygotowały tradycyjne potrawy i przekąski z naszego mikroregionu. Ich stoisko cieszyło się jak zwykle wielkim zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

Kabaret Pod Siwym Włosem z Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce na przeglądzie ARS we Włocławku

Kabaret Pod Siwym Włosem z Ośrodka Kultury w Żółkiewce na I Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Kocudzy 19.08.2018 r.

19 sierpnia 2018 r. Kabaret Pod Siwym Włosem działający przy Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce wziął udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w miejscowości Kocudza. Organizatorem przedsięwzięcia była Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Kocudzy; współorganizatorami zaś: Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim oraz Wójt Gminy Dzwola. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

W przeglądzie wzięły udział 23 zespoły oraz soliści z kilku powiatów województwa lubelskiego. Kabaret z Żółkiewki jako jedyny miał zaszczyt reprezentować Powiat Krasnostawski. Naszym artystom gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów w ich pracy twórczej.

 

Fotorelacja z Pinkiku Wawrzyńca w Żółkiewce 12.08.2018 r.

Zapraszamy!

Zapraszamy

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

225421
DzisiajDzisiaj31
WczorajWczoraj175
W tym tygodniuW tym tygodniu1225
W tym miesiącuW tym miesiącu4885
Wszystkie dniWszystkie dni225421

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl