Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiArchiwum

Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

W środę 7 sierpnia 2013r. odbyła się wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. W programie wycieczki m.in.: Jura Park, Prehistoryczne Oceanarium, Park Rozrywki, Sabathówka, Kino Emocji, spływ tratwą, warsztaty tematyczne. zobacz zdjęcia w galerii

Obchody 69. Rocznicy Pacyfikacji Władysławina i Chłaniowa

W niedzielę 21 lipca 2013r. odbyły się obchody rocznicowe Pacyfikacji Władysławina i Chłaniowa. zobacz zdjęcia w galerii

Lubelskie Lato 2013

Dnia 16 czerwca br. liczna delegacja z Gminy Żółkiewka wzięła udział w I Targach Turystyki Wiejskiej i Kulturowej "Lubelskie Lato 2013" w Wierzchowiskach. Impreza zorganizowana została przez Lokalne Grupy Działania z Województwa Lubelskiego. Gmina Żółkiewka jako członek LGD "Krasnystaw PLUS" również zaprezentowała swoje walory regionalne podczas targów. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Chłaniowa, Rożki Kolonia,Makowisk i Poperczyna przygotowały ciasta,garmażerkę, domowy chleb i nalewki do degustacji. Swoje wyroby prezentował Tomasz Rachwał z "Gospodarstwa Artystycznego Dąbie". Na scenie wystąpił trio męskie "Relax" z Ośrodka Kultury. Organizatorem i koordynatorem wyjazdu był Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. zobacz zdjęcia w galerii

I Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca

     Po raz pierwszy, dnia 2 czerwca bieżącego roku w powiecie krasnostawskim, został zorganizowany Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS”. Festiwal odbył się przy zalewie w Żółkiewce podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. 
     Celem organizatorów było dokonanie konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, wokalnych, duetów oraz solistów na terenie powiatu krasnostawskiego.

Czytaj więcej...

Smoczy Festyn

W poniedziałek 27 maja 2013r. Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce zaprosił i zasponsorował teatr profilaktyczny dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.
Teatr Profilaktyczny MORALITET to grupa krakowskich aktorów, którzy przygotowują spektakle edukacyjno - profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. 
"SMOCZY FESTYN" to tyłuł przedstawienia, które obejrzały dzieci. Było to widowisko propagujące działania pro-zdrowotne (zdrowe żywienie, ruch fizyczny) 
Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom jest jednym z podstawowych obowiązków wychowawców, nauczycieli i rodziców. Wychowanie prozdrowotne jest równie ważne jak inne aspekty wychowawcze. Inwestycja w postawy prozdrowotne dzieci i młodzieży jest inwestycją opłacalną w perspektywie całego życia człowieka.

Czytaj więcej...

Majówka w Fajsławicach 2013

Dnia 26 maja 2013r. delegacja z Gminy Żółkiewka brała udział w Majówce "Rywalizując bawimy się" Kiermasz kulinarny/ I Powiatowy Konkurs Nalewek w Fajsławicach. Zespół Muzyczny "Relax" z OKS brał udział w programie artystycznym. Zdjęcia w galerii

Powiatowy Dzień Pracownika i Działacza Kultury

     Powiatowy Dzień Pracownika i Działacza Kultury to doroczne święto ludzi, którzy angażują się w działalność kulturalną na terenie gminy, powiatu, województwa a nawet kraju. Już po raz dziesiąty Wydział Kultury Starostwa Powiatowego zorganizował uroczystość z okazji Święta Pracowników i Działaczy Kultury Powiatu Krasnostawskiego. W tym roku gospodarzem uroczystości była Gmina Żółkiewka. Gminna Hala Sportowa w Żółkiewce stała się centrum kultury powiatu. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs „KULTURA 2013” pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Czytaj więcej...

Majówka Ludowa 2013

W niedzielę 12 maja br. nad zalewem w Żółkiewce odbył się pierwszy festyn - "MAJÓWKA LUDOWA".
Podczas festynu zostały przeprowadzone Eliminacje Rejonowe do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
Poza konkursem wystapił "Zespół Chóralny" i "Zespół Relax" z Ośrodka Kultury. W kolejnej części niedzielnego programu wystąpiła "Krasnostawska Kapela Podwórkowa", natomiast zabawę taneczną poprowadził zespół "Pryzmat" z gościnnym udziałem zespołu "Power play".

Czytaj więcej...

Gminne obchody rocznicowe - 3 maja 2013

     Dnia 3 maja br. w Żółkiewce zostały zorganizowane kolejne obchody rocznicowe  z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) - uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Czytaj więcej...

Wiosenny Mini KONCERT

     W niedzielne popołudnie 7 kwietnia b.r. w Ośrodku Kultury o godz. 1500 odbył się Wiosenny Mini KONCERT, czyli pokaz muzycznych umiejetności dzieci nabytych podczas indywidualnych lekcji gry na instrumencie. Był to premierowy występ młodych artystów przed publicznością podsumowujący kilkumiesięczną naukę gry. Widowisko muzyczne otowrzyła Anna Podgórska - dyrektor ośrodka, powitaniem publiczności. Natomiast część koncertową poprowadził nauczyciel - Mateusz Dawid. Repertuar muzyczny uczniów byl różnorodny, m.in. "Piosenka o konikach polnych", "Walczyk", "Oda do Radości", "Kukułka", "Etiuda C-dur" - Mauro Giuliani. Po występie dzieci i młodzieży, nauczyciel prowadzący wykonał na gitarze utwór "Wspomnienie z Alhambry" - Francisco Tarrega. Na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy. Więcej zdjęć w galerii

  


Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

270631
DzisiajDzisiaj89
WczorajWczoraj311
W tym tygodniuW tym tygodniu89
W tym miesiącuW tym miesiącu5529
Wszystkie dniWszystkie dni270631

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl