Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiArchiwum

"Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu"

"Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu" - to temat XVI edycji „Jesiennego Konkursu Recytatorskiego"
       Dnia 13 listopada 2012 roku o godz. 900 w sali kinowej Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce zostały przeprowadzone Eliminacje Gminne do 16 edycji „Jesiennego Konkursu Recytatorskiego" ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Organizatorem eliminacji na szczeblu gminnym był OKS w Żółkiewce. Zgodnie z regulaminem recytatorzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: grupa I – uczniowie szkół podstawowych i grupa II – uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, osoby dorosłe. W I kategorii wiekowej zaprezentowało się 23, natomiast w II kategorii wiekowej wystąpiło 3 uczniów. Łącznie 26 recytatorów z dwóch Szkół Podstawowych – w Chłaniowie i w Żółkiewce, z Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce.
Motto szesnastej odsłony Jesiennego Konkursu Recytatorskiego brzmiało: „I śmiech niekiedy może być nauką. Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa" – Ignacy Krasicki. Repertuar skupiał się wokół tematu konkursu: „Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu". Po powitaniu uczestników odczytano regulamin konkursu, powołano Jury w składzie:
Anna Podgórska – dyrektor OKS
Krystyna Adamczuk – pracownik biblioteki
Ewelina Kozik – Abram – pracownik OKS.
Jury oceniając brało pod uwagę: dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), poprawność dykcyjną, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.
Dobór prezentowanego repertuaru był dowolny z zakresu literatury polskiej lub obcej, pochodzący z wybranego okresu literackiego skupiający się wokół tematu konkursu. Dopuszczalne było prezentowanie tekstów satyrycznych: fragmentów sztuk teatralnych, felietonów, fraszek, bajek, przypowiastek. Istotne było to, aby wybrany tekst był zabawny a jednocześnie mówił o aktualnych sprawach. W tym roku najczęściej recytowane były teksty autorstwa I. Krasickiego, J. Kochanowskiego, J. Tuwima, K. I. Gałczyńskiego. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów Jury wybrało laureatów:
 
DSC08414_480x270
w I kategorii wiekowej                                
I miejsce Jakub Rykaczewski
II miejsce Agata Skorek
III miejsce Karolina Sawicka i Diana Zdybel
Wyróżnienia: Jagoda Małysz, Aleksandra Kiełczewska, Maja Złamańczuk, Aneta Chwałek
w II kategorii wiekowej
I miejsce Karol Ścibak
II miejsce Agata Podgórska - Szpyt
III miejsce - brak
Wyróżnienie: Adrianna Jawor
       Jury rozdało dyplomy i nagrody książkowe za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Każdy recytator otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Dyplomy – podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący swoich uczniów. Nagrody i dyplomy ufundował organizator Eliminacji Gminnych.
Na eliminacje powiatowe dn. 14 listopada do Krasnostawskiego Domu Kultury wydelegowani zostali laureaci I, II i III miejsca z obu kategorii wiekowych.
Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Zobacz zdjęcia w galerii

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

286653
DzisiajDzisiaj38
WczorajWczoraj445
W tym tygodniuW tym tygodniu38
W tym miesiącuW tym miesiącu11465
Wszystkie dniWszystkie dni286653

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl