Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiArchiwum

Ferie 2013

     Ferie zimowe w województwie lubelskim trwały od 11-24 stycznia. Na czas wolny od zajęć szkolnych Ośrodek Kultury w Żółkiewce przygotował ofertę dla dzieci i młodzieży. W tym roku zaproponowaliśmy spotkania z teatrem, filmem, warsztaty techniczno – plastyczne, gry i zabawy w naszej bibliotece.
   Ferie rozpoczęliśmy teatrzykiem dla dzieci pt. „Wilk i zając”, wystawionym przez aktorów z krakowskiej firmy ART-Re. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela restauracji, dentysty i policjanta, spotyka się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji i humoru słownego spektakl rozśmiesza, a zarazem uczy dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawiły u widzów niezapomniane wrażenia. To przedstawienie doskonale rozbawiło dzieci, a także i dorosłych, którzy przyprowadzili swoje pociechy.
„Pinokio”, to kolejna bajka, tym razem wystawiona przez lubelskiego aktora – Seweryna Mastynę. Spektakl został przygotowany na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego. Jest to opowieść o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznawania świata okazały się być bardzo kuszące dla małego chłopca. Historia drewnianej lalki przedstawiona w sposób zabawny ale i pouczający najmłodszych, że nie każdy przypadkowo spotkany człowiek czy zwierzę może być naszym przyjacielem.
Zorganizowaliśmy również wyjazd do Teatru Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl „Śpiąca Królewna” oraz wyjazd do kina „Morskie Oko” w Krasnostawskim Domu Kultury na film animowany w jakości 3D pt. „Prawie jak Gladiator”.
     Podczas ferii dzieci także uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i warsztatach zorganizowanych przez pracowników Ośrodka oraz przez Panie pracujące w bibliotece. Zaproponowaliśmy warsztaty techniczne i plastyczne podczas których dzieci wykonywały „kartki walentynkowe”, wykorzystując różne materiały: tekturę falistą, tasiemki, bibułę, cekiny, papier kolorowy, brokat, filc, sizal, rafię itp. Podczas zajęć w bibliotece samodzielnie tworzyły inscenizację do wybranych bajek, rysowały, kolorowały, wykonywały korale z masy solnej. Poza tym codziennie od poniedziałku do soboty dzieci i młodzież korzystały z czytelni internetowej oraz ze stołu bilardowego. Wszystkie zajęcia i teatrzyki w Ośrodku Kultury były bezpłatne i miały charakter otwarty. Więcej zdjęć w galerii.

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

286630
DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj445
W tym tygodniuW tym tygodniu15
W tym miesiącuW tym miesiącu11442
Wszystkie dniWszystkie dni286630

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl