Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiArchiwum

Święto Kobiet

     Ponad sto osób uczestniczyło w gminnych obchodach Dnia Kobiet, które odbyły się 7 marca b.r. w miejscowości Chłaniów w wyremontowanym budynku OSP. Od kilkunastu lat panie z Kół Gospodyń, z terenu gminy spędzają ten dzień wspólnie w Ośrodku Kultury w Żółkiewce. W tym roku zmieniono miejsce spotkania. Powodem tej zmiany było pokazanie szerszemu gronu społeczności nowych inwestycji zrealizowanych w gminie. Inwestycji, która objęła remont budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłaniowie z przeznaczeniem również na potrzeby świetlicy wiejskiej. Fundusze na remont i adaptację pomieszczeń zostały pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 „Odnowa i rozwój wsi”.
     Organizatorem imprezy z okazji Dnia Kobiet był Ośrodek Kultury, Wójt Gminy Żółkiewka przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Chłaniowa. Na uroczystość przybyły delegacje z Urzędu Gminy – Wójt Jacek Lis, Przewodniczący Rady Gminy – Edward Bobel oraz członkowie Rady Gminy. Ponadto zaszczycili również swoją obecnością: Karolina Piasecka – przedstawicielka LGD „Krasnystaw PLUS”, ks. Jerzy Koma – Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Chłaniowie, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, twórczynie ludowe z terenu gminy, panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Olchowieckiej, Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Żółkiewki, Związku Emerytów i Rencistów oraz liczna delegacja pań z sąsiedniej gminy Rudnik z miejscowości Płonka.
Uroczystość rozpoczęła Anna Podgórska – dyrektor tutejszego Ośrodka Kultury. Następnie przedstawicielka LGD „Krasnystaw PLUS” odczytała list z życzeniami dla kobiet od pani Prezes – Doroty Sawa-Niećko, po której władze gminy złożyły wszystkim obecnym kobietom życzenia i wręczyły tulipany.
     Gospodarze imprezy zadbali o program artystyczny w którym wystąpili: Schola dziecięca z Parafii Rzym. – Kat. z Chłaniowa, Trio Męskie i Zespół Chóralny z OKS w Żółkiewce. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze przy śpiewach i suto zastawionych stołach.

Fotorelacja (zdjęcia w galerii) 

 

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

286642
DzisiajDzisiaj27
WczorajWczoraj445
W tym tygodniuW tym tygodniu27
W tym miesiącuW tym miesiącu11454
Wszystkie dniWszystkie dni286642

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl