Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiArchiwum

Gminne obchody rocznicowe - 3 maja 2013

     Dnia 3 maja br. w Żółkiewce zostały zorganizowane kolejne obchody rocznicowe  z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) - uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.
     Gminne obchody  rozpoczęły się przy pomniku pomordowanych Polaków, gdzie delegacje z poszczególnych urzędów i szkół złożyły kwiaty i wieńce. Uczestnicy obchodów następnie przeszli do kościoła pw. św. Wawrzyńca, tam została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. 
Druga część obchodów została przeprowadzona w gminnej hali sportowej, gdzie odbyły się wystapienia okolicznościowe, które rozpoczął Wójt Gminy Żółkiewka - Jacek LIs. Uczeń z Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego odczytał referat okolicznościowy, natomiast młodzież gimnazjalna przygotowała i zaprezentowała montaż slowno - muzyczny pt. "Powrót do przeszłości". Uroczystość zakończyła się wystepem Zespołu Chóralnego z Ośrodka Kultury. zobacz zdjęcia w galerii

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

286630
DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj445
W tym tygodniuW tym tygodniu15
W tym miesiącuW tym miesiącu11442
Wszystkie dniWszystkie dni286630

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl