Archiwum

Gminne obchody rocznicowe - 3 maja 2013

     Dnia 3 maja br. w Żółkiewce zostały zorganizowane kolejne obchody rocznicowe  z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) - uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.
     Gminne obchody  rozpoczęły się przy pomniku pomordowanych Polaków, gdzie delegacje z poszczególnych urzędów i szkół złożyły kwiaty i wieńce. Uczestnicy obchodów następnie przeszli do kościoła pw. św. Wawrzyńca, tam została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. 
Druga część obchodów została przeprowadzona w gminnej hali sportowej, gdzie odbyły się wystapienia okolicznościowe, które rozpoczął Wójt Gminy Żółkiewka - Jacek LIs. Uczeń z Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego odczytał referat okolicznościowy, natomiast młodzież gimnazjalna przygotowała i zaprezentowała montaż slowno - muzyczny pt. "Powrót do przeszłości". Uroczystość zakończyła się wystepem Zespołu Chóralnego z Ośrodka Kultury. zobacz zdjęcia w galerii

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

157585
DzisiajDzisiaj197
WczorajWczoraj188
W tym tygodniuW tym tygodniu385
W tym miesiącuW tym miesiącu2576
Wszystkie dniWszystkie dni157585

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl