Panorama Żółkiewska

 

Katalog Biblioteki Online

 

Biblioteka Wirtualna

RODO

Kontakt

Ośrodek Kultury Samorządowej
w Żółkiewce

Biblioteka Gminna

poniedziałek - piątek:
godz. .8:00 - 18:00
sobota:
godz. 8:00 - 13:00

ul. Krótka 3
22-335 Żółkiewka
tel./fax: 84 68 31 728
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane linkiArchiwum

Smoczy Festyn

W poniedziałek 27 maja 2013r. Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce zaprosił i zasponsorował teatr profilaktyczny dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce.
Teatr Profilaktyczny MORALITET to grupa krakowskich aktorów, którzy przygotowują spektakle edukacyjno - profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. 
"SMOCZY FESTYN" to tyłuł przedstawienia, które obejrzały dzieci. Było to widowisko propagujące działania pro-zdrowotne (zdrowe żywienie, ruch fizyczny) 
Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom jest jednym z podstawowych obowiązków wychowawców, nauczycieli i rodziców. Wychowanie prozdrowotne jest równie ważne jak inne aspekty wychowawcze. Inwestycja w postawy prozdrowotne dzieci i młodzieży jest inwestycją opłacalną w perspektywie całego życia człowieka.
Konwencja Praw Dziecka nakłada na nas,  dorosłych, obowiązek dbałości o dzieci.  Dziecko nie potrafi samo zadbać o siebie, nie potrafi samodzielnie kształtować swojej natury, osobowości. Potrzebuje do tego rodziców, opiekunów i wielu innych ludzi.  Zadaniem dorosłych jest propagowanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków. 
Spektakl rozwinął świadomość uczniów na temat czynników sprzyjających zdrowiu - zdrowe żywienie, utrzymanie sprawności fizycznej, ukazał dzieciom związek między chorobą, a poddawaniu się leczeniu.
     Bajkowy Misio Zdzisio dowiedział się ze swej książeczki, którą czytała mu Mama, że na przedmieściach Królestwa Króla Lu, Smoki urządzają Smoczy Festyn. Smoki są dziwnymi osobnikami, gdyż nie żywią się Królewnami, tak jak Smoki z innych bajek, tylko warzywami i owocami. Słowem, preferują zdrowe odżywianie. Smoczy piknik zapowiada się obiecująco. Będzie sporo atrakcji m.in. pieczone banany na smoczym ogniu i jabłka w cieście wprost ze smoczego gardła.  Ponadto Smoki potrafią robić niecodzienne widowiska puszczając sztuczne ognie wprost ze swych smoczych mordeczek. Z pewnością nikomu nie będzie chłodno. A gdyby jednak komuś nadal było zbyt mało ciepełka, Smoki ugoszczą gorącą herbatką malinową z miodzikiem wprost ze swej pasieki.
Zaproszeni są wszyscy: i mali i duzi, i tchórzliwi i dzielni, i chudzi i grubi… Jest tylko jeden warunek. Żeby móc uczestniczyć w Smoczym Festynie, trzeba się zdrowo odżywiać.
Misio Zdzisio leżał w łóżku ponieważ bolał go brzuszek gdyż najadł się słodyczy i chipsów, a za nic nie chciał zjeść rosołku na obiadek, który przygotowała Mama. Konsekwencją tego oczywiście był ból brzucha i łóżko. Misio słuchając bajeczki o Smoczym Festynie niespodziewanie zasnął i nagle… Nagle znalazł się w komnacie Królewny Lu.  Misio przeciera oczy i widzi Błazenka. Okazuje się, że Błazenek oraz Królewna Lu wybierają się na Smoczy Festyn. Misio też bardzo chce się tam znaleźć ale najpierw musi namówić na wizytę u dentysty Błazenka, którego boli ząb, odszukać zagubionego buta Królewny Lu , a do tego zmienić swoje nawyki żywieniowe, żeby móc uczestniczyć w dorocznym Smoczym Festynie. 
 Pomimo ważnego przekazu, przedstawienie miało bajkowy, wesoły charakter. zdjęcia w galerii

Gmina Żółkiewka

RTPŻ

BIP


Dom Kultury+

Gościmy

Odwiedza nas 445 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

286652
DzisiajDzisiaj37
WczorajWczoraj445
W tym tygodniuW tym tygodniu37
W tym miesiącuW tym miesiącu11464
Wszystkie dniWszystkie dni286652

Copyright © 2012 - Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce.
Strona wykonana przez: www.js-studio.pl