Gminny Dzień Dziecka

Gminny Dzień Dziecka

02.06.2024 w Żółkiewce odbył się Gminny Dzień Dziecka, zorganizowany przez Wójta Gminy Żółkiewka oraz Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Już od rana na najmłodszych czekały liczne atrakcje, m.in. zawody wędkarskie przygotowane przez PZW Żółkiewka, gry i zabawy sportowe przygotowane przez GKS Hetman.  Otwarcia wydarzenia na placu przy zalewie w Żółkiewce dokonali Wójt Gminy Żółkiewka Pan Jacek Lis, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Kania oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce Pani Anna Podgórska, którzy wspólnie złożyli wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Następnie w części artystycznej zaprezentowały się grupy artystyczne działające przy ośrodku kultury: zaśpiewał Zespół Julki- wokalistki Kapeli Wujka Romana, zatańczyły dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Wianeczek ( przygotowane przez instruktor LCIT Panią Katarzynę Niewiadomską), zespoły TopDance oraz TopDance MINI zaprezentowały choreografie przygotowane pod kierunkiem instruktora LCIT Pani Katarzyny Szeptuch.  Kolejnym puntem programu było podsumowanie oraz wręczenie nagród w gminnym konkursie plastycznym  pt. „ Ja i moja rodzina”. Z prac konkursowych powstała wystawa, którą można oglądać w ośrodku kultury. Na scenie zaprezentowała się również grupa z klasy I a Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, przygotowanej pod kierunkiem Pani Jadwigi Trumińskiej. Uczniowie zaśpiewali piosenki oraz przedstawili choreografię przygotowaną w szkole z okazji „Dnia Mamy”. Popisy artystyczne zakończył występ zespołu wokalnego, działającego przy OKS, którego opiekunem jest instruktor Patryk Wrzyszcz. Każda grupa prezentująca się na scenie otrzymała dyplom oraz została obdarowana upominkami ufundowanymi przez ośrodek kultury. Wydarzenie zakończyły zabawy z animatorką. Pani Żaneta, która na co dzień pracuje  w Lubelskim Centrum Inicjatyw Tanecznych w Lublinie pomimo niesprzyjającej momentami pogody porwała dzieci oraz rodziców do zabawy.

Podczas wydarzenia towarzyszyli nam funkcjonariusze z Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz z posterunku Policji w Żółkiewce, którzy przeprowadzili akcję „znakowania rowerów”. W programie ujęty został pokaz sprzętu strażackiego. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Żółkiewce chętnie pokazywali wszystkim zainteresowanym ubiór oraz sprzęt ratunkowo gaśniczy jakim dysponują, przygotowali dla dzieci gry zabawy oraz pokaz pierwszej pomocy. Nie zabrakło  atrakcji towarzyszących imprezie. Wszyscy obecni mogli skorzystać z przejazdów ciuchcią turystyczna, darmowego dmuchańca oraz makiety gospodarstwa rolnego, na placu znajdowało  się również stanowisko z rękodziełem, zabawkami, możliwy był również przejazd na konikach oraz samochodach zdalnie sterowanych, pracownicy OKS rozdawali darmowe talony, które można było wymienić na watę, popcorn lub lody.

W tym miejscu pragniemy również podziękować sponsorowi wydarzenia „sklepowi spożywczemu Stokrotka w Żółkiewce” za ufundowanie słodyczy dla dzieci biorących udział w Gminnym Dniu Dziecka. Zapraszamy na kolejne wydarzenie „Witamy Wakacje”, już 21 czerwca ( piątek po południu) na placu przy Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce.

 

Post a Comment