Święto Czosnku w Rudniku

Święto Czosnku w Rudniku

W niedzielę 24. lipca na boisku sportowym w Rudniku, po kilku latach przerwy odbyła się impreza regionalna „ Święto czosnku”.

Wydarzeniu towarzyszył piknik z produktem polskim, w ramach którego odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „ Bitwa Regionów”.

Wydarzenie miało charater powiatowy, brały w nim udział delegacje KGW ze wszystkich gmin w powiecie krasnostawskim.

Przedstawiciele Gminy Żółkiewka: Wójt Gminy Żółkiewka, Sekretarz Urzędu Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz Pani Dyrektor OKS w Żółkiewce.

Delegacja KGW z Gminy Żółkiewka w składzie; KGW Poperczyn, KGW Chłaniów oraz KGW Hetmanki z Żółkiewki.

Panie z naszej gminy przygotowały stoisko promujące własne produkty oraz oparte na historii regionu potrawy charakterystyczne dla powiatu krasnostawskiego.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie  dla KGW Chłaniów za pierogi z bobem.

Wyróżnienie wręczyli Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UM w Lublinie Pani Ewa Szałachwiej  oraz Wójt Gminy Rudnik Paweł Kucharczyk.

Panie z KGW Poperczyn i KGW Hetmanki z Żółkiewki otrzymały podziękowania za udział w konkursie „Bitwa Regionów”.

Ponadto w trakcie wydarzenia można było posluchać lokalnych kapel i zespołów ludowych z powiatu krasnostawskiego m.in.  Kapeli Wujka Romana z Żółkiewki.

Wydarzeniu towarzyszyły konkursy kulinarne i artstyczne, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, stoisko z miodami z Chłaniowa oraz stoisko ze szkółki krzewów ozdobnych.

Post a Comment