Wakacje z Ośrodkiem Kultury

Wakacje z Ośrodkiem Kultury

Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce w ramach oferty wakacyjnej dla dzieci przygotował szereg ciekawych atrakcji. Jedną z pierwszych propozycji spędzenia czasu wolnego podczas wakacji było zorganizowanie ogniska 29 czerwca nad zalewem w Żółkiewce. Tego dnia, dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach, zabawach, grach. W dobrych humorach, radośni i uśmiechnięci powitaliśmy wakacje!

W środę 7 lipca odbyła się pierwsza wycieczka do Parku Miniatur Kresowych-Archipelag Roztocze w miejscowości Budy. Wspólnie z panią przewodnik zwiedzanie rozpoczeliśmy od kolekcji miniaturowych zamków i twierdz, będących dawniej w posiadaniu Rzeczypospolitej. Po takiej lekcji ,,żywej” historii dzieci udały się na plac zabaw. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Interaktywnej Empirii, w której dzieci miały możliwość poznania walorów Roztocza. Kolejną atrakcją było szukanie ,,diamentów i złota”, które znajdowały się w ,,kopalni złota”. Następnie pojechaliśmy do Krasnobrodu, gdzie udaliśmy się do Kapliczki ,,Na Wodzie”. Wypływająca ze źródeł pod kapliczką woda jest według miejscowej ludności lecznicza.

Ostatnim miejscem zwiedzania była drewniana Kaplica Św. Rocha. W wycieczce wzięło udział 36 dzieci.

W ramach oferty wakacyjnej, 13 lipca zaprosiliśmy dzieci nad zalew w Żółkiewce. Przygotowaliśmy następujące atrakcje: zabawy z chustą Klanza, gry sportowe, wspólne śpiewanie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych propozycjach!!!

Od poniedziałku 19 lipca zapraszamy na Letni Festiwal Literatury i Teatru

Post a Comment