Wyjazd na warsztaty ziołowe 

Wyjazd na warsztaty ziołowe 

 

15 sierpnia delegacja z gminy Żółkiewka wzięła udział w Wojewódzkim Święcie Ziół w Boniewie, gmina Fajsławice.  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w konkursach na najsmaczniejsze ciasto z dodatkiem ziół oraz na bukiet zielny.

Miejsce imprezy, czyli Centrum Edukacji Zielarskiej zlokalizowane wśród pięknej przyrody okazało się bardzo przyjazne, pełne pachnących kwiatów i ziół. Dyrektor Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce Anna Podgórska postanowiła zorganizować wyjazd edukacyjny dla większej grupy osób, aby zapoznać się z tematyką ziół, ich znaczenia i szerokiego zastosowania, i tak się zadziało.

W sobotę 5 września panie z gminy Żółkiewka uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, wspólnie przyrządziły zupę pokrzywową. Następnie Pani Feliksa Gorzkowska Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice oprowadziła panie po ogrodzie ziołowo-kwiatowym, w którym można podziwiać kilkadziesiąt gatunków ziół i kwiatów. Kolejnym punktem programu były warsztaty ziołowe, podczas których według poszczególnych przepisów panie mogły skomponować własne mieszanki ziół.  Podsumowaniem spotkania był wspólny posiłek.

 

Dziękujemy Pani Feliksie Gorzkowskiej za cenne informacje i miłą atmosferę.

Post a Comment