Sukcesy recytatorów z naszej gminy

Sukcesy recytatorów z naszej gminy

18 maja 2021 r. Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce zorganizował eliminacje gminne do 40. Małego Konkursu Recytatorskiego, ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Zaprezentowało się 15 recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce i Szkoły Podstawowej w Chłaniowie. Repertuar uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy o tematyce dowolnej, nie prezentowany w innych konkursach. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów, Jury wybrało laureatów:
w I kategorii wiekowej, uczniowie klas I-III:
I miejsce – Antonina Jarosz
II miejsce – Maja Kiełbasa
III miejsce – Filip Książek
w II kategorii wiekowej, uczniowie klas IV-VI:
I miejsce – Marcelina Abram
w III kategorii wiekowej, uczniowe klas VII-VIII:
I miejsce ex aequo – Amelia Pakuła, Adam Kiełbasa
II miejsce – Malwina Jarosz
III miejsce – Weronika Tomiło
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Za udział w konkursie wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych zaprezentowali się 25 maja 2021 r., podczas eliminacji powiatowych w Krasnostawskim Domu Kultury. Do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani recytatorzy z naszej gminy: Filip Książek oraz Adam Kiełbasa. Wyróżnienia otrzymały: Antonina Jarosz i Malwina Jarosz.

W Wojewódzkim Koncercie Laureatów w Lublinie, który odbył się w dniach 7-9 czerwca 2021 r., spośród recytatorów z województwa lubelskiego w kategorii uczniów klas I-III, Filip Książek otrzymał I nagrodę. W kategorii uczniów klas VII-VIII, Adam Kiełbasa zdobył III nagrodę. Gratulujemy naszym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!

Post a Comment