Gminny Dzień Dziecka w Żółkiewce 

Gminny Dzień Dziecka w Żółkiewce 

W niedzielę 5 czerwca w otoczeniu wyremontowanego budynku Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Już w godzinach porannych dzieci wzięły udział w zawodach wędkarskich na łowisku w Żółkiewce, zorganizowanych przez Polski Związek Wędkarski – Koło Żółkiewka. Zawody zostały zakończone wręczeniem nagród przez Gospodarza Gminy.

Przybyłych uczestników festynu powitali: Wójt Gminy Żółkiewka – Jacek Lis, Przewodniczący Rady Gminy – Marian Kania i Dyrektor Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce – Anna Podgórska.

Część artystyczną rozpoczął występ Malwiny Jarosz i Wiktora Jarosza, zaśpiewali piosenki, pt. ,,Eldorado”, ,,Bieszczady”, ,,Szukaj mnie”.

Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce zaproponował szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci: przejazdy ciuchcią turystyczną po Żółkiewce, dmuchana zjeżdżalnia, pokaz zdalnie sterowanych pojazdów oraz zabawki sterowane na pilot znajdujące sie na makiecie gospodarstwa rolnego. Zainteresowaniem cieszyło się znakowanie rowerów, przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie i Posterunku Policji w Żółkiewce. Można było obejrzeć przedstawienie kukiełkowe, pt. ,,Czerwony Kapturek” przygotowane przez dziecięcą grupę teatralną działającą w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Ponadto chętne dzieci z naszej gminy wystąpiły na scenie  prezentując swoje talenty wokalne, recytatorskie. Aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa wystawili spektakl, pt. ,,Czarnoksiężnik OZ-ON”, następnie wspólnie z dziećmi i rodzicami śpiewali piosenki. Nie zabrakło konkursów z nagrodami.

Pracownicy Ośrodka Kultury poprowadzili zabawy z hustą KLANZA. Dużo radości dostarczyło najmłodszym malowanie buziek i robienie baniek mydlanych.

 

Podczas festynu zostały ogłoszone wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Ja i moja rodzina”. Tematem prac było ukazanie rodziny, m.in. podczas spędzania czasu wolnego w domu bądź na swieżym powietrzu, wspólnych zabaw, niezapomnianych chwil na wycieczkach. Prace oceniane były w trzech grupach wiekowych.

Jury wyłoniło nastepujących laureatów:

uczniowie kl. ,,0”

I miejsce – Maja Swuł

II miejsce – Laura Brożek

III miejsce – Julia Oszust

 

uczniowie kl. I-III

I miejsce – Piotr Edel

II miejsce – Lena Łaśko

III miejsce ex aequo – Maja Chruścicka, Hanna Domańska

Wyróżnienia otrzymały: Pola Markiewicz, Maja Markiewicz

 

uczniowie kl. IV-VI

I miejsce – Anna Szpringer

 

Prace można było podziwiać na wystawie obecnej na festynie.

Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.      Ośrodek Kultury Samorządowej składa podziękowanie Bankowi Spółdzielczemu w Krasnymstawie za zaangażowanie i wsparcie finansowe w organizację Gminnego Dnia Dziecka w Żółkiewce.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

 

 

Post a Comment